Заштитна-Incoloy-Monel-Hastelloy-меки магнетни легура-кобалт легури-permalloy Легури * титаниум производи!
01

Избрана Производи

НАУЧИ ПОВЕЌЕ

Водечки снабдувач на висок квалитет на никел базирана на легури , титаниум легури  и  кобалт базирана на легури и други специјални висока температура и отпорни на корозија легури достапни   in Various Kinds of Forms, Application For Many Fields !  Lear Us More

02

за нас

Кина Топ 10 Снабдувачот на специјални легури, форми можат да бидат достапни на Бар, цевки, жица, лист, прирабници, Газа, Mesh , пролет, цевка лист, Сврзувачки елементи , и други приклучоци. Контактирајте со нас сега за да добиете повеќе информации!

 

За Sekonic Метали

Sekonic Метали технологија копродукции, Ltd   -изо 9001 квалификувани фабрика специјализирана за производство на висока температура легури и А NTI-корозија легури , како што се Hastelloy легури ,

Дознај повеќе >>
Тел: +86 13952959135
Е-пошта: sekonicmetals@gmail.com
03

Нашите клучни Макет

НАУЧИ ПОВЕЌЕ
Sekoinc Метали ви обезбеди висока температура и отпорни на корозија легури широко апликација за хемиската индустрија, Авијација, петрохемиски, нуклеарна, океанот индустрија, хемија, електроника, итн
 • Invar Плоча користи за OLED маска рамка

  Invar Плоча користи за OLED маска рамка

  Нашата фабрика произведува Invar плоча за клиенти користат за INVAR OLED маска рамка IINVAR е акроним на непроменливи легура и тоа беше откриена од страна Guillanume на Франција во 1896 година ....
  Дознај повеќе >>
 • Зошто цените на суровите материјали се зголемува во Кина, посебно за метали 2016?

  Зошто цените на суровите материјали се зголемува во ...

  Во последните 2 месеци, повеќето од моите добавувачи да ме испрати пораки информира дека цените на суровините се зголемува значително (до 8% -19%), така што тие имаат n ...
  Дознај повеќе >>
 • UMCO50 материјал се користи за висока температура Одење печки

  UMCO50 материјал се користи за високо temperatur ...

  Umco50 материјал се користи за повторно греење во чекор печка на температура од околу 900-1150 C. Редовна UmCo50 Хемиски compostion (без никел и Tugstern б ...
  Дознај повеќе >>
 • фабрика турнеја

  фабрика турнеја

  Special melting Production Lines     500KG VIM        German ALD 8000KG VIM      USA CONSARC 6000KG PESR &nbsp...
  Дознај повеќе >>
 • никел легура жица за заварување хемиски compostions

  никел легура жица за заварување хемиски compos ...

  Nickel base Alloy Welding Wire AWS Type Chemical Elements of code Chemical composition.% C Mn Fe Si Cu Ni Al Ti Cr Nb/Ta Mo ...
  Дознај повеќе >>